Як звітують депутати Вінницької міської ради?
9 Вересень

Як звітують депутати Вінницької міської ради?

За результатом моніторингу громадської кампанії «Атестація депутатів місцевих рад»   про свою депутатську діяльність прозвітували перед виборцями 22 з 51 депутатів Вінницької міської ради. З них звіти 20 депутатів оприлюднено на сайті Вінницької міської ради у розділі інформації про депутатів, де створено можливість ознайомитись із звітами більшості вінницьких депутатів за попередні роки. Прозвітували, проте не оприлюднили свої звіти на сайті міськради двоє депутатів – Ганна Давиденко (ВО «Батьківщина») та Віктор Мацера (ПП «Вінницька Європейська стратегія»). Проте у 17 депутатів  немає навіть розділу «Звітність» у профайлах на сайті міськради, а отже і не опубліковані звіти за 2019 рік, як і за попередні.


(фото з https://vezha.ua/)

Відомо про проведення публічного звіту 5-ма депутатами до запровадження загальнодержавного карантину – Аллою Власюк, Володимиром Онофрійчуком (БПП «Солідарність»), Антоніною Іващук, Василем Терліковським (ПП «Вінницька Європейська стратегія») та Ганною Давиденко (ВО «Батьківщина»). Інформацію про публічний звіт перед виборцями експерти, що проводили моніторинг, отримували з відкритих джерел, у відповідь від депутатських приймалень на запит та під час безпосереднього відвідування таких звітів.

У зв’язку із загальнодержавним карантином депутатам було запропоновано прозвітувати онлайн, а також були надіслані інструкції щодо того, яким чином це можна зробити. Проте, на скільки відомо експертам, жоден з депутатів не скористався рекомендаціями прозвітувати онлайн. Загалом у період з лютого до липня 2020 року ніхто з депутатів Вінницької міської ради не прозвітував.


(фото з https://vezha.ua/)

У той самий період 2019 року на сайті ВМР були розміщені звіти 32 з 54 депутатів, а публічно прозвітували 11 депутатів

В зв’язку з погіршенням тенденції щодо звітування депутатами, в рамках громадської кампанії «Атестація депутатів місцевих рад» стартує Всеукраїнська громадська ініціатива «Вимагаємо звіту». Для того, щоб зрозуміти, чи варті нинішні місцеві депутати наших голосів на виборах, необхідно знати, як вони представляли інтереси громадян в попередні 5-ть років.  Ініціатива передбачає:

  • Збір думок небайдужих громадян, щоб повідомити депутатів міської ради про свою зацікавленість в звіті з їх роботи.
  • Компанія впливу – інформаційна компанія в соціальних мережах та вуличні акції, які будуть спонукати депутати до проведення звітів.

Також закликаємо небайдужих громадян заповнити форму онлайн, щоб повідомити місцевих депутатів про свою зацікавленість.

Контакти:
Тетяна Красновецька, 0636037716, result.cpa@gmail.com

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням
Слідкуйте за оновленнями:
На веб-платформі «Атестація депутатів місцевих рад»
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів міські ради 15 обласних центрів України та міста Києва, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» – ініціатива Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України», яка реалізується за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2018 році за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» було розроблено веб-платформу про діяльність місцевих депутатів http://attestation.in.ua  За реалізацію заходів проекту в 15-ти регіонах відповідають представники партнерських громадських організацій.