29 Жовтень

Як ведуть прийом депутати Вінницької міської ради у 2019 році?

У рамках кампанії з «Атестації депутатів», започаткованої Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України», у Вінниці протягом серпня-листопада 2018 року проводився аналіз того, як депутати Вінницької міської ради (ВМР) проводять прийом виборців. З результатами моніторингу можна ознайомитись за посиланням.

У 2019 році активісти кампанії провели повторний моніторинг шляхом телефонного обдзвону, щоб проаналізувати, чи змінилось ставлення депутатів Вінницької міської ради до своїх обов’язків, адже відповідно до ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад», народні обранці повинні не рідше разу на тиждень проводити особистий прийом громадян. Які ж результати показали депутати цьогоріч?

Активісти встановили невтішну тенденцію: багато депутатів вказали на сайті міської ради недостовірну інформацію про телефон своєї приймальні. Номери, що вказані для контакту, або не обслуговуються, або не є дійсними, або ж взагалі не зазначені на офіційній сторінці Вінницької міської ради. Як і минулоріч, на сайті немає контактних номерів телефонів чотирьох депутатів – Петра Бабія (ПП «Вінницька Європейська стратегія»), Степана Бессолова(ПП «Вінницька Європейська стратегія»), Олександра Дана (ПП «Вінницька Європейська стратегія») та Олександра Колісника (ПП «Об’єднання «Самопоміч»). Неактуальні номери телефонів виявились ще у 9 депутатів – Володимира Базелюка (ВО «Свобода»), Людмили Кондратюк (ВО «Батьківщина»), Віктора Кривіцького (“БПП «Солідарність»), Дениса Мазуренка (ПП «Опозиційний блок»), Юрія Максименка (ПП «Об’єднання «Самопоміч»), Василя Паненка (ВО «Свобода»), Олександра Парвадова(ПП «Вінницька Європейська стратегія»), Євгенія Стукаленка (ПП «Опозиційний блок») та Тетяни Тихонюк (ВО «Батьківщина»). Ще два депутати вказали на сайті міської ради номери телефонів фірм або установ, у яких вони працюють або колись працювали, тому за цими номерами не змогли пояснити нічого стосовно прийому депутатів. Така ситуація склалась у Юрія Іорданова (ВО «Батьківщина») та трьох депутатів ПП «Вінницька Європейська стратегія» – Володимира Малініна, Ігоря Скоромного та Володимира Чорновола. Тому встановити, чи проводять ці депутати прийом, не вдалось.

У 2018 році в переважній більшості помічниками проводився прийом від імені 12 депутатів, з них:
8 депутатів – представники ПП «Вінницька Європейська стратегія» (Зажирко Юрій, Скоромний Ігор, Терліковський Василь, Чернега Олександр, Гройсман Борис, Бессолов Степан, Мацера Віктор та Шеншин Віктор);
2 депутати – від “БПП «Солідарність» (Ткачук Ігор, Третяк Олександр);
2 депутати – від ВО «Батьківщина» (Ревунов Олександр, Тихонюк Микола).

Цьогоріч у приймальнях зустрічають городян переважно помічники сімох депутатів: Андрія Андрєєва (“БПП «Солідарність»), Павла Задорожнюка(ПП «Вінницька Європейська стратегія»), Віталія Погосяна (“БПП «Солідарність»), Олександра Ревунова (ВО «Батьківщина»), Василя Терліковського (ПП «Вінницька Європейська стратегія»), Ігоря Ткачука(“БПП «Солідарність») та Олександра Чернеги (ПП «Вінницька Європейська стратегія»). Тобто 4 депутати продовжують із року в рік пропускати прийом городян – Олександр Ревунов, Василь Терліковський, Ігор Ткачук та Олександр Чернега.

Лише поодинокі депутати Вінницької міської ради відповідально ставляться до своїх обов’язків та проводять регулярний особистий прийом, а також стежать за актуальністю інформації про власні приймальні на сайті міської ради. В даному контексті варто відзначити депутатів, які особисто спілкуються з виборцями під час прийому – Олег Алекса (ВО «Батьківщина»), Роман Андронійчук (ПП «Вінницька Європейська стратегія»), Алла Власюк (“БПП «Солідарність»), Антоніна Іващук (ПП «Вінницька Європейська стратегія»), Олександр Зєрщиков та Володимир Околіта (ПП «Об’єднання «Самопоміч»), Володимир Онофрійчук та Андрій Очеретний (“БПП «Солідарність»), Олександр Семененко (ВО «Свобода»), Олег Стукан (“БПП «Солідарність»), Григорій Ткачук (ВО «Батьківщина»), Дмитро Уманець (ВО «Свобода») та Павло Яблонський (ПП «Вінницька Європейська стратегія»).
Наразі за постійними оновленнями кампанії можна стежити:

Наразі за постійними оновленнями кампанії можна стежити:
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад»

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація».