24 Березень

Хто прозвітував з депутатів Вінницької міської ради перед громадою, а хто лише подав звіт на сайт?

Вже другий рік поспіль Центр громадської активності «Результат» моніторить, чи виконують свої обов`язки депутати Вінницької міської ради, а саме чи звітують вони перед виборцями хоча б один раз на рік, як цього вимагає законодавство.

Відповідно до ст.16 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», робити це вони повинні періодично, але не рідше одного разу на рік. Кожен депутат міської ради повинен проводити звітування про свою діяльність перед виборцями на відкритих зустрічах, розробляти звіти та публікувати їх на офіційному вебсайті ради, у місцевих ЗМІ.

Станом на кінець лютого 2020 року лише 21 депутат з 52 розмістив на сайті Вінницької міської ради в розділі “Дані про депутата” свої звіти  про діяльність за 2019 рік: Андреєв Андрій  ”(БПП «Солідарність»), Андронійчук Роман (ПП «Вінницька Європейська стратегія»), Бабій Петро (ПП «Вінницька Європейська стратегія»), Ваколюк Людмила (ВО «Батьківщина»), Власюк Алла (“БПП «Солідарність»), Гройсман Борис(ПП «Вінницька Європейська стратегія»), Дан Олександр (ПП «Вінницька Європейська стратегія»), Задорожнюк Павло (ПП «Вінницька Європейська стратегія»),  Зажирко Юрій (ПП «Вінницька Європейська стратегія»), Іващук Антоніна (ПП «Вінницька Європейська стратегія»), Мацера Віктор (ПП «Вінницька Європейська стратегія»), Погосян Віталій (“БПП «Солідарність»), Ревун Олександр (ВО «Батьківщина»), Стукан Олег (“БПП «Солідарність»), Онофрійчук Володимир (“БПП «Солідарність»), Терліковький Василь(ПП «Вінницька Європейська стратегія»), Тихонюк Микола (ВО «Батьківщина»),Третяк Олександр (“БПП «Солідарність»), Чернега Олександр (ПП «Вінницька Європейська стратегія»), Чорновол Володимир (ПП «Вінницька Європейська стратегія»), Яблонський Павло (ПП «Вінницька Європейська стратегія»).

Щодо публічних звітів перед громадою міста, на сьогоднішній день згідно з поданими особистими запитами до депутатів та інформації з соціальних мереж, відомо, що публічно прозвітували: Очеретний Андрій (“БПП «Солідарність»), Терліковський Володимир (ПП «Вінницька Європейська стратегія»), Власюк Алла (“БПП «Солідарність»),  Давиденко Ганна (ВО «Батьківщина») та  Онофрійчук Володимир (“БПП «Солідарність») .

У  зв`язку  зі  складанням  депутатських  повноважень в  листопаді  2019 року   Очеретний Андрій (“БПП «Солідарність») оприлюднив свій звіт перед громадськістю 2 грудня 2019 року в приміщенні актової зали по вулиці Академіка Ющенка 18. Також  є звіт на  сторінці  у Фейсбук за  весь  період  повноважень 2015-2019.

Терліковський Володимир (ПП «Вінницька Європейська стратегія») звітував двічі. Перший раз – 13 жовтня 2019 року в залі засідань заводу “Маяк” на зустрічі з головами ОСББ, мешканцями округу №54 та працівниками заводу “Маяк”. 18 грудня 2019 року на базі гуртожитку ЖЕК “Маяк” відбулась відкрита зустріч для мешканців будинків, що розташовані по вул. В. Порика та М. Ващука.

Давиденко Ганна (ВО «Батьківщина») повідомила у відповідь на надісланий нами запит, що в липні декілька разів публічно звітувала про свою роботу . Наступного разу планує уже в жовтні 2020 року.


9 лютого в актовій залі школи №27 (вул. Ватутіна, 42) звітував Онофрійчук Володимир (“БПП «Солідарність»).  Про це депутат повідомив на своїй сторінці у Фейсбук, де завжди активно поширює інформацію про свою депутатську діяльність.

15 січня в приміщенні Центру підліткових клубів VinSmart “Соняшник”  Власюк Алла (“БПП «Солідарність») – депутатка Вінницької міської ради спільно з депутатом обласної ради Дмитром Чаленком прозвітували про свою роботу впродовж 2019 року.

Сподіваємось, що інші депутати теж прозвітують та будуть більш активними та відповідальним перед своїми виборцями, які обрали їх представляти інтереси громади.

Наразі за постійними оновленнями кампанії можна стежити:
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад»

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація».