Вінницька молодь вчилась аналізувати електронні декларації чиновників та депутатів
19 Липень

Вінницька молодь вчилась аналізувати електронні декларації чиновників та депутатів

18 липня у Вінницькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. К.А.Тімірязєва відбувся семінар-дискусія «Е-декларування» в рамках проекту «Просування реформ в регіонах» за підтримки ГО “Молода Черкащина” та Молодіжної мережі «Творці майбутнього».

P70718-174932

В рамках дискусії учасники – студенти та активісти молодіжних громадських організацій – обговорили важливість впровадження електронного декларування статків чиновників та депутатів, як однієї з фундаментальних реформ на шляху до безвізу та запобігання корупції. Дискутували також про переваги електронного декларування над паперовим, яке було обов”язковим до відповідних змін у законодавстві України в 2016 році.

P70718-170520

Під час практичної частини семінару учасники практикувались в моніторингу електронних декларацій, вивчали, як можна знайти невідповідності у деклараціях чиновників та депутатів їхньому стилю життя, а також куди необхідно скаржитись при виявленні таких невідповідностей, або при виявленні фактів неподання декларацій. Важливою частиною обговорення були питання успіхів та недоліків роботи спеціально створених антикорупційних органів – НАЗК та НАБУ, які досі не запрацювали на повну потужність. Тому, як підкреслили учасники дискусії, ще більш важливим у цей період є активність самих громадян у перевірці доброчесності людей, на які покладено виконувати функції держави та місцевого самоврядування.

P70718-172054

На завершення заходу учасники переглянули інформаційно-мотиваційний ролик про електронне декларування та домовились про об”єднання зусиль щодо моніторингу декларацій чиновників та депутатів Вінниччини.

Семінар проводився ГО «Центр громадської активності «Результат» в рамках проекту “Просування реформ в регіони”, який виконується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій і “Європейською правдою” за сприяння та фінансової підтримки Європейського Союзу.