У вінницькій лікарні ліцензію продали, порушивши закон
11 Травень

У вінницькій лікарні ліцензію продали, порушивши закон

Прагнення працювати з ліцензованим софтом звісно дуже похвальне, але ж не варто при цьому порушувати закон.

16 квітня 2018 року вінницька міська клінічна лікарня № 1 визнала переможцем ФОП Зубарик Оксану Василівну у закупівлі «Встановлення ліцензійного програмного забезпечення Windows». Ціна 27 одиниць послуги з встановлення ліцензій становила майже 120 тис.грн.

Серед документів тендерної пропозиції пані Оксани є витяг з реєстру платників єдиного податку, який засвідчує її діяльність на 2 групі єдиного податку.

мкл софт

Стаття 291.4 Податкового кодексу визначає, що на 2 групі можуть бути фізичні особи – підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню. Відповідно лікарні такі послуги ФОП Зубарик Оксана Василівна не могла надавати.

За інформацією бухгалтерського професійного видання «Дебет-Кредит»: «У разі порушення умов перебування на II групі єдиного податку, передбачених п. 2 пп. 291.4 ПКУ, така особа зобов’язана:

 перейти на сплату інших податків і зборів з першого числа місяця, що настає за податковим (звітним) кварталом, у якому здійснювалася така діяльність. Такий порядок переходу вважається відмовою від спрощеної системи оподаткування. При цьому для відмови суб’єкту господарювання не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) слід подати до контролюючого органу відповідну заяву;

– до отриманого доходу за договором надання послуг юридичній особі застосувати ставку єдиного податку в розмірі 15%;

– відобразити в квартальній податковій декларації наростаючим підсумком окремо такі доходи;

 подати декларацію за податковий (звітний) квартал, у якому подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, з наростаючим підсумком з початку року протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

Якщо фізична особа-підприємець не виконала перелічені вище вимоги ПКУ та не перейшла на сплату інших податків і зборів, то анулювання реєстрації платника єдиного податку другої групи проводиться за рішенням контролюючого органу на підставі акта перевірки з першого числа місяця, що настає за кварталом, у якому допущено таке порушення. В результаті всі доходи, отримані після дати анулювання реєстрації платника єдиного податку, оподатковуватимуться на загальних підставах.

За даними аналітичної системи YOUCONTROL, Зубарик Оксана Василівна зареєструвалась підприємцем 25.09.2017р., тобто майже 8 місяців тому.

За цей час вона прийняла участь у 160 закупівлях за публічні кошти і отримала 50 перемог на загальну суму 1,5 млн.грн. Саме така інформація міститься в іншій аналітичній системі clarity-project .

мкл софт 2

Для належної оцінки закупівлі ліцензійного Windows передано звернення до правоохоронних та контролюючих органів, а також підготовлено лист до лікарні та на адресу міської ради для вивчення ситуації та унеможливлення побідних порушень в майбутньому.

Матеріал підготовлений ГО “Центр громадської активності “Результат” в рамках реалізації проекту «Громадський Ревізор стартує з лікарень Вінниці» за фінансової підтримки Програмної ініціативи «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження».