29 Квітень

“Під контролем” про підкуп виборців

Всеукраїнський рух проти політичної корупції “Під контролем” виявив факти підкупу виборців напередодні виборів до ОТГ, які відбудуться 29 квітня.

Такі порушення зафіксовано у Волинській, Дніпропетровській, Запорізькій, Кіровоградській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій та Чернівецькій областях.

Зокрема, у Знамянському районі Кіроворградської області у Дмитрівській сільській ОТГ представники ВО “Батьківщина” обіцяють від 100 до 200 грн. винагороди за голосування за кандидата на голову ОТГ. Інформацію було передано в СБУ. Працівниками СБУ затримано автомобіль, на якому ймовірно розвозили кошти.

У Олександрійському та Знамянському районах в Новопразькій селищній ОТГ представниками ВО “Батьківщина” було організовано схему по залученню агітаторів, які роздавали агітаційну продукцію «Батьківщини», пропонували виборцям винагороду в розмірі від 400 до 800 грн. та складали відповідні списки. За тиждень до дня виборів агітатори почали розносити кошти в розмірі 200 грн. по кожному домоволодінні (згідно списків). 25-26 квітня було зафіксовано роздачу 100 грн. особам, які планують голосувати на дому. Дані про осіб, які розносили кошти, передані до органів Нацполіції та СБУ.

В Любашівському районі Одеської області в Любашівській селищній ОТГ представники Партії ВО «Батьківщина» пропонують 600 грн. за голос. Гроші пропонують в 3 етапи:1 етап: аванс 200 грн. за 2 тижні до дня виборів;

2 етап: аванс 200 грн. за 5-2 дні до дня виборів;3 етап: 200 грн. після дня голосування.

Така ж ситуація спостерігається і в Окнянській селищній ОТГ Окнянського району Одеської області.

У Заставнінській міській ОТГ Чернівецької області представники партій Народний Рух України, Радикальна Партія Олега Ляшка та Самопоміч роздають продуктові набори орієнтовно на суму 300 грн.

У Новорайській сільській ОТГ Бериславського району Херсонської області представники Аграрної Партії ходять по дворам будинків та пропонують продуктову допомогу (еквівалент – 200 грн.).

Крім того, у Торчинській селищній ОТГ Луцького району Волинської області представники Аграрної Партії України організували масову роздачу потенційним виборцям курчат та комбікорму.

У Новоукраїнській сільській ОТГ Більмацького району Запорізької області представники ВО “Батьківщина” та Радикальної партії О.Ляшка роздають продуктові набори.

Також продуктові набори роздають агітатори Радикальної партії у Лозно-Олександрівській селищній ОТГ Білокуракинського району Луганської області.

У Олександрівській селищній ОТГ Олександрівського району Донецької області за підтвердженою інформацією, яка засвідчена працівниками СБУ, представники Партії “Наш Край” роздають 400 грн. кожному виборцю, а представники ВО “Батьківщина” роздають медикаменти.