Чому збитковий «Центр інновацій» має найвищі зарплати серед вінницьких КП?
28 Вересень

Чому збитковий «Центр інновацій» має найвищі зарплати серед вінницьких КП?

Відповідно до статті 78 Господарського кодексу України, рішення про створення комунального підприємства може приймати місцева рада для забезпечення потреб і комфорту мешканців громади, ефективного використання ресурсів. Штатний розпис, структуру підприємства та розміри посадових окладів працівників в більшості випадків визначає директор. Так як директор КП підзвітний міській раді та міському голові, він регулярно має звітувати перед ними про результати роботи і оприлюднювати звіти про діяльність підприємства.

На сайті Вінницької ради є спеціальний розділ «Комунальні підприємства», в якому узагальнена і впорядкована вся інформація про комунальні підприємства, які працюють у Вінниці. Всього їх у місті 40. Станом на 01.09.2018р. на сайті ради є інформація про Основні показники фінансового-господарської діяльності комунальних підприємств міста за І кв. 2018 року”. Так за результатами І кварталу 2018р. в трійку найбільш ефективних комунальних підприємств міста ввійшли КП “Міський лікувально-діагностичний центр”, МКП “Вінницький фонд муніципальних інвестицій” та МКП “Архітектурно-будівельний сервіс”. А от найбільш збитково працювали МКП “Вінницязеленбуд”, КП “Вінницька транспортна компанія” та КП ВМР “Вінницяміськтеплоенерго”.

1

Якщо збитки підприємств “Вінницяміськтеплоенерго” та “Вінницька транспортна компанія” можна пояснити тим, що ці підприємства мають застару технічну базу і її оновлення потребує великих фінансових вкладень, то збитки «Зеленбуду» досить складно пояснити. Та й зі звітом керівника ознайомитись на сайті не можливо, тому що на сайті міської ради у відповідному розділі зазначено, що річні звіти керівника не подаються.

2

Середні заробітні плати працівників у комунальних підприємствах коливаються від майже 4 тисяч гривень в Стоматцентрі до 14,2 тисячі в «Муніципальному центрі інновацій». Варто звернути увагу, що обидва підприємства збиткові. І якщо Стоматцентр, розуміючи свою збитковість, не встановлював великих зарплат, то чому Центр інновацій на 5 працівників встановив середню зарплату 14.2 тис.грн. при збитку за 1 квартал 595тис.грн. – питання, що потребує вивчення та пояснення з боку керівника підприємства Гошовський Василь Миколайович та профільного департаменту – департаменту економіки та інвестицій.

3

Відповідно до пункту 3.2.5.Статуту «Вінницького муніципального центру інновацій» одним з основних напрямків його діяльності є «Регулювання та сприяння ефективному веденню економічної діяльності». Зважаючи на вищенаведені цифри ефективність ведення економічної діяльності Центру можна поставити під сумнів.

4

Загалом за І квартал поточного року всі комунальні підприємства міста отримали 545 млн.грн та понесли 592 млн.грн. витрат. Таким чином ефективність вінницьких КП після сплати податків склала – 48,5 млн.грн.

Публікація підготовлена та здійснена в рамках проекту «Прозорі комунальні підприємства», що виконується Центром Ейдос за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Зміст публікації не відображає офіційної позиції Королівства Нідерландів.

Головне фото: сайт Вінницької міської ради