Громадський Ревізор про доступність обласної дитячої лікарні для людей на візках
7 Травень

Громадський Ревізор про доступність обласної дитячої лікарні для людей на візках

4 травня представники Громадського Ревізору завітали у лікарні Вінниці для визначення рівня фактичної доступності медичного закладу для людей з інвалідністю.

Разом з журналістами з ТРК “ВІНТЕРА” та експерткою з ГО “Гармонія” Сюзанною Жуковською, Громадський Ревізор відвідав Вінницьку обласну дитячу клінічну лікарню (далі – ВОДКЛ).

DSC_0335

Моніторинг доступності розпочався одразу з парковки біля лікарні, на якій відсутні окремо визначені місця для автомобілів людей з інвалідністю, а бордюр біля лікарні не обладнаний спеціально пристосованим з’їздом. Проте ця територія обслуговується комунальними службами міста, які, надіємось, звернуть увагу на дані зауваження в найближчий час.

2018-05-04 10.42.462018-05-04 10.41.23

Біля входу у поліклініку є новий спеціально обладнаний пандус та сходинки, які є зручними для користування дітьми та людьми з проблемами опорно-рухового апарату. До пандуса є невеликі зауваження щодо поручнів на початку в’їзду. За словами Сюзанни Жуковської, їх варто продовжити для зручного заїзду на пандус.

2018-05-04 11.19.27

На першому поверсі приміщення розташована рецепція, яка є максимально зручна та доступна для використання людей на візках.

Легко скористатись наша експертка змогла і терміналом для сплати благодійних внесків.

2018-05-04 10.50.36

Щодо туалетів та ліфтів ситуація є дещо складнішою. Якщо в ліфт ще може заїхати людині на вузькому візку, то пристосованого туалету для людей на візку немає.

DSC_0333

Ми запитали у головного лікаря ВОДКЛ Василя Паненка, які він має плани в напрямку покращення доступності приміщення лікарні. Василь Васильович запевнив, що:“До кінця осені буде облаштований туалет для людей з інвалідністю та в планах ми не один раз уже обговорювали ситуацію з ліфтом. Є ідеї щоб він був зовнішній, так як наявниу шахту ліфта неможливо розширити. Звісно, все залежить від коштів. Щодо іншого, ми врахуємо зауваження та завжди відкриті для рекомендацій”.

2018-05-04 11.39.56 HDR

Наразі короткий сюжет про моніторинг ВОДКЛ ви можете переглянути нижче.

Вже зовсім скоро очікуйте цікаві матеріали щодо даної теми і по іншим лікарням Вінниці.

Матеріал підготовлений ГО “Центр громадської активності “Результат” в рамках реалізації проекту «Громадський Ревізор стартує з лікарень Вінниці» за фінансової підтримки Програмної ініціативи «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження».