22 Жовтень

«Агенти змін» як під мікроскопом вивчали Вінницю

Під час заключного 4 етапу Школи «Агенти змін. Діти» 25 підлітків з різних куточків України досліджували секрети місцевого самоврядуванні, шукали скарби децентралізації та привідкривали завісу загадкового світу політичних ідеологій.
4 етап Школи був присвячений темі «Як працює моє місто», тому для початку учасники разом з тренерами розбирались хто за що відповідає у місті і яка різниця між мером, депутатами та виконавчим комітетом, а також вивчали яким чином можна подати запит на доступ до публічної інформації або звернення. Ольга Будник, директор ГО «Центр «Ейдос», розповіла «агентам» про політичні ідеології та взаємозв’язки між ними та щоденним життям кожної людини.

CSC_0798

DSC_0676

Проте що ж за навчання без практики? Увесь другий день Школи учасники присвятили тому, що вчились розбудовувати власну, хоч і вигадану, місто-державу Шметерлінг (в пер. з німецької – метелик) – будували свої політичні партії на основі ідеологій, які самі ж обирали, писали програми цих партій та проводили передвиборчу агітацію. Далі слідували справжні вибори з бюлетенями, виборчою дільницею, членами ДВК, спостерігачами та скринькою для голосування.

DSC_0726 DSC_0734 DSC_0745 DSC_0758 DSC_0762

До «парламенту» міста-держави Шметерлінг увійшли три християнсько-демократичні партії та одна ліберальна. Ще одна ліберальна партія не подолала виборчий бар’єр, але за умовами гри-симуляції, учасники даної партії стали парламентськими журналістами та громадськими активістами.

Та і це був не фінал! Як і в існуючих державах, в нашому Шметерлінгу, необхідно було затвердити бюджет на наступний рік і наші учасники-«парламентарі» пробували себе у ролі членів депутатських комітетів – освіти, медицини, економіки та інвестицій, гуманітарної політики та бюджету. Сказати, що це було нелегко – нічого не сказати! Але «агенти» справились і затвердили бюджет після численних правок, погоджень та переговорів з «президенткою» міста-держави Шметерлінг та під тиском громадськості!

DSC_0824 DSC_0833 DSC_0835

Від вигаданого світу у світ реальний учасники Школи перейшли на наступний день, відвідавши 5 інституцій Вінниці, які працюють у різних сферах, але забезпечують безпеку, культурний та молодіжний розвиток, інклюзію та розвивають бізнес-новації міста.

Першою локацією був Cитуаційний центр Вінницької міської ради, де учасників знайомили із технологіями, які підтримують безпеку та правопорядок у місті. «Агентам» показали вибірку відео, аби проілюструвати, як стаються ДТП, як вчиняються правопорушення, хуліганство, бійки, крадіжки, порушення правил паркування та розповіли про відповідальність у разі порушення закону.

DSC_2904 DSC_2934

Наступним місцем, куди завітали учасники школи став Креативний простір «Артинов», де власник закладу Андрій Піжевський дав юним творцям майбутнього цінні настанови та поради як розвивати бізнес і в той же час нести соціальну та ціннісну місію. «Якщо ви хочете створити щось своє, щоб дійсно вартісне – потрібно, в першу чергу, працювати серцем і розумом. Важливо вміти бачити, що є найбільш цінним у людини, яка знаходиться поруч із вами, націлитися на розвиток її вмінь і вже разом йти до поставлених цілей», – пояснює власник «Артинова».

DSC_3059 DSC_3013

В Вінницькому обласному молодіжному центрі «Квадрат» учасники дізнались як у синергії влади та громадських активістів можна створити молодіжний простір, головною місією якого є розвиток громадянської свідомості, активності та креативності молоді.

DSC_3128 DSC_3131

В Реабілітаційному центрі ім. Раїси Панасюк «Гармонія» розповіли про важливість інклюзії та рівних прав усіх верств населення та доступу громадян до об’єктів, можливостей та ресурсів. Також учасники змогли на собі відчути як це бути маломобільною людиною – вони пробували рухатись простором із зав’язаними очима, вивчали як говорити жестовою мовою та протестували інвалідні візки, щоб зрозуміти наскільки це складно і чому важливо будувати міста із врахуванням потреб усіх груп населення.

DSC_3214 DSC_3285 DSC_3252

Заключним місцем дослідження Вінниці став офіс Кешбек-сервісу LetyShop. Технічний керівник компанії Павло Бромірський, який стояв у витоків створення LetyShops, розповів про історію створення, пошук інвестицій та покрокове зростання. За його словами, наразі LetyShops є одним із ключових платників податків м. Вінниці.

DSC_1125 DSC_1129

Натхненні та мотивовані «агенти» повернулися до своїх міст та містечок, аби продовжувати творити зміни і трансформовувати Україну у комфортну та сучасну державу.

 

ПРО ШКОЛУ

Проект «Агенти змін.Діти» – «Підлітки змінюють громади в Україні через громадянську освіту» – це проект з популяризації неформальної громадянської освіти в Україні, який розпочався 1 квітня 2018 року за фінансової підтримки Фонду Демократії ООН (UNDEF), в основі якого масштабування авторської методології Школи з громадянської та волонтерської участі й патріотичного виховання «Агенти змін» Національного Центру (ЮНЕСКО) “Мала академія наук України”, започаткованою Катериною Клюзко у 2015 році.

 

Проект реалізують: Центр політичних студій та аналітики «Ейдос», Національний Центр «Мала Академія Наук України», Благодійний фонд «Агенти змін», Молодіжна ініціатива «Серце в долоньках» за фінансової підтримки Фонду Демократії ООН (UNDEF) впродовж 2018-2020 років.